1. Eğer bizi kahve makinesinin başında ya da sigara molasında yakalarsanız muhakkak psikolojik durumunuzla ilgili bir soru sorun. Bizim dünyada zevk aldığımız tek şey psikolojidir ve molayı sizin sorularınızı yanıtlamak için verdik.


2. Eğer yanımıza gelmeye üşeniyorsanız hemen bizi telefonla arayın. Telefondan sıkıntılarınızı anlamak gibi müthiş bir yeteneğimiz vardır. Ne de olsa yanımıza geldiğinizde de muhabbet edeceğiz.

 

3. Ayaküstü, merdiven aralığında, kapı arkasında veya asansörde karşılaştığınızda hemen sıkıntılarınızdan anlatmaya başlayın, biz her an sizi düşünürüz ve zaten asansöre de öğrenci ve velilerle karşılaşabilmek için bineriz.

 

4. Gazetede okuduğunuz asparagas psikoloji haberleri hakkında bizleri her fırsatta sıkıştırınız, çünkü gazeteciler her zaman psikoloji konularını bizlerden daha iyi bilirler, güncel takip ederler ve her yazdıkları doğrudur. Böylece bizlerin bilgisizliğini ve açıklarını yüzüne vurma fırsatını yakalamış olursunuz.

 

5. Psikolojik danışmanlar sinirsiz insanlardır, hatta insan değil robotturlar, yorulmaz, uyumaz, tatil yapmaz ve sinirlenmezler. İstediğiniz kadar, hatta sonsuza kadar soru sorabilirsiniz, hatta sorduğunuz soruların cevaplarını dinlemek bile zorunda değilsinizdir, psikolojik danışman önceki soruya cevap vermekteyken, yeni soru sorabilirsiniz, psikolojik danışman buna hiç alınmaz. ÜSTELİK psikolojik danışmana sorduğunuz ve cevabını aldığınız konuda psikolojik danışmanın dediklerini uygulamak zorunda bile değilsiniz, ama iyileşmediğinizde psikolojik danışmanın dediklerini uygulamadığınız halde ona HESAP SORMA hakkınız vardır.

 

6. Bize kolay kolay teşekkür etmeyin. Nasıl olsa para veriyorsunuz ve köle satın alıyorsunuz.

 

7. Bizim işimize “Ya oturduğu yerden dinleyip para alıyor” diye bakın, ne de olsa işimiz sadece dinlemek, muhabbet etmek. Ya da evli değilse “siz ne anlarsınız karı-koca ilişkilerinden” ya da çocuğu yoksa "çocuğunuz olmadan nerden bileceksiniz” diye eleştirin. Erkek Jinekologlar çok doğum yaptıkları için bu işi daha iyi bilirler ya…

 

8. Bizlere danışmadan kendi kendinize her türlü sorununuzu çözebilirsiniz, sorununuz daha da kötüye gittiğinde bizler sizi her durumda kurtarırız, sorun değil.

 

9. Okuduğunuz her psikoloji kitabından birkaç satırı bulup bizimle tartışın. Bizler onun gibi başka kitaplar hiç okumamışızdır zaten. Ayrıca üniversiteyi de sırf geyik olsun diye bitirdik.

 

10. Bizlerin evine telefon ederek, biz evde yokken eşimize ya da ailedeki diğer bireylere sorunlarınızla ilgili soru sorabilirsiniz, mutlaka bilecektir, ne de olsa bizim yakınımızdırlar ya, bilirler…