Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Hayata sıfırın altından başlayanlar
Abraham Lincoln, Alfred Nobel, Enzo Ferrari, Konfüçyüs, Stephen Havvking ve Walt Disney... İsimlerini bütün dünya biliyor, hayatlarına herkes imreniyor. Çünkü onlar zirveye ulaşmış isimler. Ama en tepelere tırmanan yol, her zaman pürüzsüz değil...
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen 'Biz Anadoluyuz' projesi kapsamında 100 öğrenci Kocaeli'den Adıyaman'a geldi.
Çorumlu öğretmen Ebru Çakıcı, 9 yıl önce atandığı ve mecburi hizmet süresi dolmasına rağmen gönüllü olarak kaldığı Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Başdeğirmen köyünü çok sevdi.
2018-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) ilkbahar dönemi temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı.
Bayburt Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği öğrencileri, doğada yaptıkları derslerde hayvanları tanıyorlar.
Tıpta uzmanlık sınavı değerlendirme raporuna göre en çok deri ve zührevi hastalıklar, plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, radyoloji, radyasyon onkolojisi ile göz hastalıkları tercih edildi.
Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde düzenlenen kursta okuma yazmayı öğrenen 61 yaşındaki Hasine Bulut'un ilk işi, askerdeki oğluna mektup yazmak oldu.
AB Bakanlığı Müsteşarı Selim Yenel, "Erasmus sayesinde her sene yaklaşık 55 bin Türk öğrenci, yurt dışına gidiyor. Bütçenin artmasıyla birlikte sayının artmasını bekliyoruz" dedi.
Kayseri Pınarbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TÜBİTAK'ın Bilim Fuarı için sensörlü protez kol üretti.
Yeni üniversitelerin kurulmasını öngören tasarı Meclis Genel Kurulu'ndan geçerken Cerrahpaşa'nın yeni adı, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa oldu.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, her üç öğretmenden ikisi kendi dönemlerinde atandığını söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen performans sisteminin, üniversitelerden görüşlerin gelmeye devam etmesi nedeniyle bu yıl uygulanmayacağını açıkladı.
Erken çocukluk ve okul öncesi dönemi için 2, orta ve ağır zihinsel engeli ve otistik öğrencilere yönelik 29, görme engelli çocuklara özel 3 olmak üzere 34 öğretim programı hazırlandı.
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Faik Ali Ortaokulu'nun müdürü İbrahim Halil Yuvanç, son üç yılda gerçekleştirdiği çalışmalarla okulun başarı oranını artırdı.
TBMM Genel Kurulunda, 4'ü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını öngören kanun tasarısı kabul edilerek yasalaştı.
Harran Üniversitesi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörden temizlediği Suriye'nin El-Bab ve Cerablus kentlerinde, öğrencilerin yüksek öğrenim görmeleri için Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) yaptı.
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi, Avrupa Günü kapsamında ilçe ve köylerden gelen çocukları sinemayla buluşturdu.
İstanbul'daki 96 liseden 5 bin öğrenci arasında düzenlenen Osmanlıca yarışmasını Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kazandı.
Resmi kayıtlara göre disleksi tanısı konmuş 41 bin 600 çocuk var ama kayıt dışı sayılarla Türkiye'deki disleksili çocuk sayısı 120 binin üzerinde.
Trabzon'da işitme engellilere yönelik açılan kursta 15 engelli, işaret diliyle hem Kur'an-ı Kerim okumayı öğreniyor hem de temel din bilgisi eğitimi alıyor.
Tokat'ta okuma-yazma seferberliği kampanyası katılan 82 yaşındaki 3 çocuk babası Ali Aydın, katılım belgesi aldı.
sonuçlar 60 - 80 of 14194