Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Armağan
Adam 3 yaşındaki kızını, gayet pahalı bir hediyelik kaplama kağıdını ziyan ettiği için azarlamıştı. Küçük kız koskoca bir paket altın yaldızlı kağıdı bir kutuyu eğri büğrü sarmak için kullanmıştı. Yılbaşı sabahı küçük kızı paketi getirip,
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yeni eğitim yılı için yaptığı konuşmada eğitimin bizim geleceğimiz olduğunu söyledi.
Eğitimin lideri Doğa Koleji, yeni döneme tam kadro hazır olarak öğrencilerini bekliyor.
Özel okul teşvik tercih sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü (ÖOKGM) tarafından erişime açıldı.
Milli Eğitim Bakanlığının dün açıkladığı özel okul teşvik sonuçlarına göre 75 bin öğrenci destek alacak.
Milli Eğitim Bakanlığının dün açıkladığı özel okul teşvik sonuçlarına göre 75 bin öğrenci destek alacak.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, atama bekleyen öğretmenler için çalışma yaptıklarını söyledi.
Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Kilis'e yerleşen Suriyeli ailelerin çocukları, Türk akranlarıyla eğitim-öğretime başladı.
Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetçileri, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde başkentteki okulların kantinlerini ve yemekhanelerini denetledi.
Uşak'ta yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerine doğa ve hayvan sevgisi kazandırmak isteyen ilkokul öğretmeni, 200 öğrenciye saksıda çiçek ve sokak hayvanlarını beslemeleri için mama dağıttı.
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, liselere yerleştirme sistemiyle ilgili çalışma yaptıklarını vurgulayarak, yeni sistemi iki ay içinde açıklayacaklarını söyledi.
İstanbul'da bazı okulların çevresinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının açılışı dolayısıyla narkotik uygulaması gerçekleştirildi.
Çankırı'da okula başlamanın heyecanını yaşayan tek yumurta üçüzü Burak, Berat ve Barış Çelik kardeşler, aynı sırayı paylaştı
Üniversiteli olma şansı 14-20 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak ek yerleştirme ile devam ediyor.
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), bünyesindeki yurtlarda kalan öğrencilere verdiği beslenme yardımını artırdı.
Dikkatsizlik, aşırı hareketlilik ve dürtüsellikle karakterize nörogelişimsel bir bozukluk olan Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), en çok okul hayatında belirgin hale geliyor.
Türkiye, 25,5 milyona yaklaşan öğrenci sayısıyla 143 ülkenin nüfusunu bile geride bıraktı.
Engelsiz Hayat Akademisi kurucusu Adem Kuyumcu, "Okullarda engelli çocuklara ayrımcılığa ve zorbalığa son verelim, engellilerin eğitim alma hakkına saygı duyup onları destekleyelim." dedi.
Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, yönetim bilimleri alanında da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi aracılığı ile çeşitli bölümlerde aynı hedefe hizmet ederek eğitime yön veriyor.
Üniversite yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir yükseköğretim kurumunu kazanamayanlar için başlatılan ek yerleştirmeler yarın sona eriyor.
Bursa'da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan, en gencinin 67, en yaşlısının ise 87 yaşında olduğu kursta, okuma yazma öğrenmek isteyen nineler takdir topluyor.
sonuçlar 60 - 80 of 14883