Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Armağan
Adam 3 yaşındaki kızını, gayet pahalı bir hediyelik kaplama kağıdını ziyan ettiği için azarlamıştı. Küçük kız koskoca bir paket altın yaldızlı kağıdı bir kutuyu eğri büğrü sarmak için kullanmıştı. Yılbaşı sabahı küçük kızı paketi getirip,
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

Alanya'da yaşayan 46 yaşındaki Sevim Atalay, üniversite hayaline 27 yıl sonra kavuştu.
Hükümet eğitimde herkesin yüzünü güldürecek reformları hayata geçirmeye hazırlanıyor. Devlet okullarında da yaz okulu olacak. Ücretli öğretmenlerin geliri artacak.
Bulgaristan göçmenlerinin çifte vatandaşlık başvurularında, son yıllarda ciddi artış yaşanıyor. Bu artışın temelinde, YKS’ye göre daha kolay olan Yabancı Öğrenci Sınavı olduğu belirtiliyor.
Ön lisans mezunlarına yönelik KPSS'nin yapılacağı 4 Kasım Pazar günü nüfus müdürlükleri 07.00-10.00 saatlerinde adaylara hizmet verecek.
Yaklaşık 1,5 milyon öğrencinin eğitim aldığı meslek lisesi ve mesleki eğitim merkezlerindeki tüm programlar Ulusal Meslek Standartları ve Ulusal Yeterlilikler ile uyumlu hale getirildi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından belirlenecek alanlarda yapılacak atamalarda, mesleki hüviyetleriyle temayüz etmiş kişiler için merkezi sınav ve yabancı dil şartı aranmayacak.
Milli Eğitim Bakanlığınca, eğitim fakültesi ve diğer fakültelerden mezun öğretmenlere, göreve başladıktan sonra tezsiz yüksek lisans düzeyinde Öğretmenlik Mesleği Uzmanlık Programı başlatılacak.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), YKS için dersler bazında sorulacak sorulara ait konu, kazanım ve açıklamaları yayımladı.
Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın görevinden istifa ettiğini söyledi.
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 4 Kasım Pazar günü yapılacak 2018-KPSS ön lisans adaylarına, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına giriş izni verilmeyeceği uyarısında bulunuldu.
Yabancı dil öğrenme yaşıyla ilgili 'Ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi' tezi, yapılan araştırmalarla çürütüldü.
Samsun'da Ayvacık ilçesindeki Ayvacık Anaokulu'nun müdürü 11 yıllık öğretmen Nurten Akkuş'un bir vakıf tarafından dünyanın en iyi 10 öğretmeni arasında gösterilmesi, meslektaşlarına örnek teşkil etti.
Balıkesir'de bir ortaokulun açılışına katılan Bakan Selçuk, kendisine ıslıkla destek olan çocuklara aynı şekilde cevap verdi.

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, mesleki ve teknik eğitimin önümüzdeki yıllarda çok iyi olacağını ve büyük bir rağbet göreceğini söyledi.
Muş'un Malazgirt ilçesinin Sarıdavut köyündeki ilkokulda görevli kadın öğretmenler, "öğrenciler üşümesin" hayatlarında ilk kez baltayla odun kırıp, soba yakıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı, bazı gazetelerde yer alan cübbeli, sarıklı hocaların ders verdiği yönündeki iddialara ilişkin açıklama yaptı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Proje kapsamında İTÜ ARI Teknokentte faaliyet gösteren şirketlerde mesleki eğitim alan öğretmenlerinin mesleki gelişim eğitimlerine katkı verilecek" dedi.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi öğrencilerine yönelik olarak yürütülen canlı dersler, yeni dönemde de devam ediyor.
sonuçlar 60 - 80 of 15212