Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Önemli Olan Nelere Değer Verdiğindir
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

Reformların aralıksız süreceğini belirten Başkan Erdoğan yeni eğitim-öğretim yılında tüm eğitim camiasına başarılar diledi.
Resmi ve özel okullardaki 17 milyon 749 bin 876 öğrenci ve 1 milyon 75 bin 196 öğretmen ders başı yapacak.
Yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı. 18 milyon öğrenci, 3 aylık yaz tatilinden sonra dersbaşı yaptı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube ekipleri 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlaması üzerine il genelinde çeşitli noktalarda okul servis araçlarına yönelik denetim başlattı.
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Teknokenti'nde, ilköğretim ve lise matematik, fizik ve geometri derslerinin daha pratik ve eğlenceli bir yolla öğretilmesini hedefleyen bilimsel oyuncaklar geliştirildi.
Bugün ilk ders zili çaldı. Uzmanlar, çocuklarının okul hayatında başarılı olmasını isteyen velilere önerilerde bulundu.
Yeni eğitim-öğretim döneminde İstanbul'da 3 milyon 200 bin öğrenci ve 163 bin öğretmen 6 bin 900 okulda ders başı yaptı.
İzmir'de yeni eğitim öğretim yılında maddi durumu yetersiz öğrencilerin kalem, defter, silgi gibi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla "Askıda defter kalem" kampanyası başlatıldı.
Malatya'daki Beydağı Konaklama Tesisi'nde misafir edilen ve eğitimlerini burada sürdüren Suriyeli çocuklar, eğitim-öğretim yılının heyecanını yaşıyor.
Okul öncesi eğitimi alan çocuklar, "Sürdürülebilir Yaşam için Ekolojik Okuryazarım Projesi" kapsamında TBMM Botanik Bahçesi'ni ziyaret edecek.
Eğitim ve Öğretim Yılının ilk ders zilinin çaldığı günde İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı narkotik ekipleri okul önlerinde uygulama yaptı.
Adana'da 3 aylıkken babası şehit edilen Zeynep Ravza Akyüz'e polisler, okulun ilk gününde eşlik etti.
Merkezi yerleştirmede üniversitelerin ön lisans ya da lisans programlarından birini tercih edip de yerleşemeyen adaylar için ikinci şans olan ek yerleştirme tercihleri, 20 Eylül'de sona erecek.
Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde İbrahim ve Özlem Bulut çiftinin 2012 yılında dünyaya gelen beşiz çocukları ilkokula başladı.
Emniyet Genel Müdürlüğünce okul servisini kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında video hazırlandı.
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) güz dönemi lisansüstü eğitim kontenjanlarına tercih sonuçları açıklandı.
Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde bir ilkokul ve ortaokulun müdür ve öğretmenleri, yaz tatilinde çalışarak öğrencileri için 2 yabancı dil sınıfı oluşturdu.
Yeni eğitim öğretim yılı başlarken, okula ilk kez adım atacak olan çocuklar zorluklar yaşayabiliyor. Uzmanlar ilk haftada ailelere önerilerde bulundu.
Eğitimin uzun soluklu bir iş olduğunu hatırlatan Bakan Selçuk, eğitimde yapılacak değişim için zamana ihtiyaç olduğunu söyledi.
Diyarbakır’da 1725 okulda 461 bin 21 öğrenci ve 23 bin 169 öğretmenin ders başı yaptığı 2018-2019 öğretim yılı düzenlenen törenle halk oyunları gösterileri ve zılgıtlarla başladı.
sonuçlar 40 - 60 of 14883