Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Yankı
“Bir adam ve oğlu ormanda yürüyorlardı. Aniden çocuk düştü ve şiddetli bir acı içinde bağırdı: “Ahhhh!” Hemen sonra dağdan gelen “Ahhhh” sesi onu şaşırttı. Merak içinde “Kimsiniz?“ diye haykırdı. Fakat sadece “Kimsiniz?“
Devamı »

Sınav Tarihleri

Sınav Kalan Gün
LGS 169 gün

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

Okulların mali yapısında 2019-2020 Eğitim Öğretim yılından itibaren ödenekten bütçeye geçiliyor. Söz konusu bütçenin bir kısmı kaldırılacak özel okul desteğinden sağlanacak.
Yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler, gidecekleri yükseköğretim kurumu ve programının YÖK tarafından tanındığını gösteren "Okul Tanıma Belgesi'ni sistemden alabilecekler.
Çocuklar günün en az bir öğününü okulda tüketiyor. Sağlıklı, besleyici, doyurucu ve kolay tüketilen öğünler hazırlamak ise ailelerin en çok önemsediği şeylerden birisi.
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Üsküdar Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Üniversiteye girme derdi 1-2 yıl içinde tamamen ortadan kalkacak" dedi.
Gaziantep'te yaşayan zihinsel engelli İbrahim Tan'ın okuma hevesi, evi servis güzergahında bulunmadığı için yarım kaldı.
Milli Eğitim Bakanlığı, PISA ve TIMSS gibi uluslararası çaptaki araştırmaların koordinasyonunda aktif kullanılmak üzere 81 ilde Ölçme ve Değerlendirme Merkezi kurulacak.
2019 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, eğitimin tüm kademelerinde erişimde sağlanan ilerlemelerle birlikte eğitimin kalitesinin artırılmasına yönelik ilave çalışmalar sürdürülecek.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, öğretmenin geldiği kaynağın düzeltilmesi gerektiğini söyledi.
Milli Eğitim Bakanı (MEB), Ziya Selçuk, sözleşmeli öğretmenliğin devam edeceğini söyledi.
Samsun'un Vezirköprü ilçesinde bir anaokulunun binasının duvarlarında çatlak oluştu.
Fransa'da bir yardım kuruluşunda 3 gün çalışan, sosyoloji bölümü öğrencisi kadın, Türkiye'de eğitim gören ancak maddi durumu yetersiz olan çocuklara yardım için Fransa’dan geldi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselere giriş sınavının en geç 3 hafta içinde açıklanacağını söyledi. Bakan sınavın haziran ayında yapılma ihtimalinin de olduğu ifade etti.
Cumhurbaşkanlığının 2019’a yönelik yıllık programının sağlık alanındaki hedefleri arasında, Beslenme Dostu Okul Programı uygulamasına devam edilmesi ve ilkokullarda okul yemeği programı olacak.
YÖK barajı geçen ancak üniversite tercihinde bulunmayan adaylara yönelik dün başlatılan ankete verilen cevapların değerlendirilmesi sonucunda elde edilen verilere göre, söz sahibi olacak.
Erzurum'da öğrenciler, Türkiye'de yaşanmış büyük depremlerin canlandırıldığı AFAD'ın simülasyon tırında hem teorik hem pratik eğitim aldı hem de deprem korkularını yenmeye çalıştı.
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ücretli öğretmenlerden sözleşmeli pozisyon için başvuru yapanların sonuçları açıklandı.
Milli teknoloji hamlesi yapan Türkiye, özgün içerik ve proje odaklı yaklaşımlarla geleceğin teknoloji yıldızlarını ve AR-GE mühendislerini yetiştirecek.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), üniversitelerin lisans ve ön lisans programlarında toplam 177 bini aşkın kontenjanın boş kalmasından dolayı harekete geçti.
Öğretim Kurumlarında eğitim gören öğrenciler, uygulanan yenilikçi eğitim modeliyle geleceğin bilim insanı olarak yetiştiriliyor.
UNICEF tarafından yapılan bir araştırma, gelişmiş ülkelerde hâlâ eğitim eşitsizliğinin yaşandığını ortaya koydu.
sonuçlar 40 - 60 of 15214