Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Adına dost derler
Hani vardır ya her yerde, hissetmek istersin onun varlığını... Hani hep yanı başınızdaymış sanırsın; ismini söylersin dalgınlıkla, her an berabersinizdir... Yanında olduğunu unutuverirsin bir andan sonra ... Ama üzüldüğünde o sımsıcacık kollarını açar sana, sarılırsın, ağlarsın omzunda doya doya...
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinin güz dönem sonu sınavına girecek öğrencilerin nüfus cüzdanı dışındaki kimliklerinin ibrasının geçersiz olacağı bildirildi.
Bartın Üniversitesi rektörü kendisini kestane yemeye davet eden öğrencileri kırmadı.
Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, Türk-İslam bilginlerini anlatmak üzere İngiltere'ye gidecek.
Şengör, Cumhurbaşkanı'nın yardımcı doçentliğin kaldırılması konusunda haklı olduğunu ancak, YÖK ve üniversitelere büyük bir sorumluluk yüklendiğini belirtti.
Birikim Okulları, yeni yapacağı kampüsün temellerini bugün Pendik’te attı.
Milli Eğitim Bakanlığı'nca ilahiyat fakültesi mezunlarının din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak atanabilmesinin önünde herhangi bir engel kalmadığı bildirildi.
Adli Bilimler Enstitüsü'nde faaliyet gösteren "Kriminalistik" yüksek lisans programına 2017-2018 eğitim-öğretim yılı bahar dönemi için öğrenci alınacak.
Sivas'ta ebeveynlerin, çocuklarının eğitim-öğretim yaşantısı ve gelişimleriyle ilgili sorunlarda destek almaları için, ücretsiz hizmet veren bir proje başlatıldı.
YÖK Başkanlığınca hazırlanan Yükseköğretim Eğitim Programları Danışma Kurulunun kurulmasına ilişkin düzenlemenin, 6 Aralık 2017'de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Okul değişikliği yapmak isteyen veliler, nakil işlemlerini artık e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.
Liselere geçişte uygulanacak yeni sistem kapsamındaki mahalli yerleştirmede ayrıntılar belli oldu.
ÖSYM, LYS sınavına giren öğrencilerin merakla beklediği tercih kılavuzunu açıkladı.
En az 2 puanlayıcının açık uçlu soruları değerlendireceği sınavda, puanlayıcı değerlendireceği sorunun hangi öğrencinin olduğunu bilmeyecek.
Burs-kredi taahhütnamesi zamanında onaylanmayan yurt içinde okuyan öğrenciler için onay süresi uzatıldı.
Bursa’da ortaokul öğrencilerinin yaptığı robot, kendine sorulan her soruya anında cevap veriyor.
Ardahan merkez ve bazı ilçelerde kar nedeniyle eğitime bugün ara verildi.
Akademisyen Eyüp Artvinli, ders sürelerinin kısalması yerine uzamasının daha faydalı olacağını savundu.
Gençlik ve Değişim Derneği'nin Portekiz Ulusal Ajansına sunduğu proje kabul edildi. Diyarbakır ve Portekiz'de gerçekleşecek eğitimlerde 6 ülkeden toplamda 28'er katılımcı yer alacak.
İzmit ilçesinde başlatılan "Oyun Sokağı Projesi" kapsamında çelik çomak, sek sek, yakan top, istop gibi oyunlar çocuklara öğretiliyor.
Samsun'un Ayvacık ilçesinde anaokulu müdürlüğü yapan Nurten Akkuş, Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi'nin 2018 yılı için seçtiği 'En iyi 50 öğretmen' arasında yer aldı.
sonuçlar 20 - 40 of 14194