Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Güçlükler mutluluk kaynağı
Bir çiftçi Tanrıyı ziyarete gelmiş ve şöylesine meydan okumuş: "Ey Tanrı; dünyayı da sen yarattın. Peki, güzel anladık. Ama tarımın a-b-c'sini bilmezsin, çünkü çiftçi değilsin.
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

Ar-Ge Merkezleri ile Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme iş birliği protokolüyle mesleki ve teknik eğitimde Ar-Ge çalışmalarının güçlendirilmesi hedefleniyor.
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim düzeyi sonuçlarını açıkladı.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kendisine gelen tebrik çiçeklerinin satışından elde edilen gelirle üniversite öğrencilerine burs verdi.
Antalya'da gönüllü 15 öğretmen, lösemi ve kanserle mücadele ettiği için okula gidemeyen çocukların eğitimden geri kalmaması için her cumartesi onlarla bir araya geliyor.
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın altıncı yılına giren “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi ile bu yıl 1 milyonu aşkın öğrenci, 20 binden fazla yetime hamilik yapıyor.
Yeni eğitim vizyonunda, ilkokulda not dönemi bitecek, öğrenci, kabiliyeti üzerinden değerlendirilecek. Oyun, zeka gelişimi, yetenek keşfi gibi alanlarda eğitimler verilecek.
Prof. Dr. Yusuf Yağcı ve Dr. Antonino Puglisi, doğal şekerlerden Siklodestrinler’in (CD’ler), kolesterolü uzaklaştırma yeteneklerine dikkati çekerek, hastalığın tedavisindeki potansiyeli inceledi.
Eğitim sisteminde köklü değişiklikler öngören Eğitim 2023 vizyonu çocuğu odağa almasıyla eğitimcilerden olumlu puan aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 2023 Eğitim Vizyonu eğitim sisteminde birçok yenilik barındırıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, merak edilenleri 9 maddede anlattı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İmam hatip üzerinden yapılan bir kavga çocuğun ruhunu örseliyor. Bu yanlış bir tavır, çocuklarımızdan elinizi çekin" dedi.
Öğretmenler atandıkları yerlerde üç yıllık görev sürelerini doldurdukları tarih itibarıyla kadrolu öğretmenliğe atanacak ve aynı yerlerde bir yıl da kadrolu öğretmen olarak görev yapacak.
Herhangi bir öğretmen adayı öğretmenlik hakkını kazanırsa Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve üniversitelerle iş birliği içerisinde bir yıl tezsiz yüksek lisans alacak.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 30-31 Aralık arası 20 bin öğretmen ataması yapacaklarını söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Asansör Sanayicileri Federasyonu arasında iş birliğiyle Türkiye'nin ilk Asansör Akademisi, Ankara'da Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açıldı.
Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri, Kars ve Cizre'deki ilk ve ortaokul öğrencileri için yardım kampanyası yürütüyor. Öğrencilerden Gamze Altay (önde), kampanya hakkında bilgi verdi.
Van'ın Çatak ilçesinde Kaymakamlıkça yaşama geçirilen proje kapsamında anaokulu öğrencileri, tam zamanlı İngilizce eğitimi görüyor.
Türkiye'nin 2004 yılında katılım sağladığı Erasmus+ programından her yıl yaklaşık 15 bin öğrenci yurt dışında eğitim görüyor.
Sivas'ın Şarkışla ilçesinde sigarayı bırakan yüksekokul öğrencileri, bu eğitim yılında öğle yemeğini ücretsiz yiyebilecek.
Dicle Üniversitesi (DÜ) Eczacılık Fakültesinin ilk mezunları arasında yer alan Rengin Türk, Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nda birinci olmanın sevincini yaşıyor.
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, aralık ayında yapılacak öğretmen atamalarının branşları 9 Kasım'da belli olacağını söyledi.
sonuçlar 20 - 40 of 15212