Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Hayallerinizi Ertelemeyin
Frederick Smith 1944 yılında Mississipi"de doğmuştur. Erken yaşta babasını kaybetmiş, kendisi de küçük yaşta kemik hastalığına yakalanmıştır. Yale Üniversitesi'ne gittiği zaman, öğrencilerden ilerde ne yapmak istedikleri konusunda bir ödev hazırlamaları istenmişti.
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitimde yapılacak projelerin test aşamasında olduğunu söyledikten sonra "Ancak beceremeyebiliriz de. O zaman da adam çeker gider" dedi.
2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, özel okullarda öğrenim görecek 75 bin öğrenci, ilk defa eğitim öğretim desteğinden yararlanacak.
YÖK'ün tarım ve jeotermalde pilot kurum seçtiği Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin hazırladığı projelerde somut adımlar atılarak bölge halkına ve yatırımcısına katkı sağlanıyor.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), tercihlerini yapmak isteyen öğrenciler ÖSYM'nin sistem hatasıyla karşılaşıyorlar.
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, organize sanayi bölgeleri (OSB) içinde ve dışında açılan veya açılacak özel mesleki ve teknik anadolu liselerine destek verecek.
Milli Eğitim Bakanlığı liselere birinci nakil dönemi yerleştirme sonuçlarını adaylara duyurdu.
İstanbul yeni havalimanını iş imkanı olarak gören üniversite adayı gençler, sivil havacılık, hosteslik, yer ve kabin hizmetleri gibi bölümleri tercih yapıyor.
Üniversite adaylarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercih işlemleri yarın saat 23.59'da tamamlanacak.
Bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler, yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi başvuruları başladı.
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sınavı'nın (LGS), bir yıl daha devam edeceğini söyledi.
Liselere yerleştirme sonuçlarına göre bir okula yerleşemeyen 91 bin 687 öğrenciden 45 bin 670'i, yerleştirmeye esas birinci nakil döneminin ardından istediği okula kayıt hakkı kazandı.
Psikolog Mert Dravor, öğrencilerin, tercihlerini ailelerinin üzerlerinde kurdukları baskılara göre değil, gelecekte mutlu olacaklarına inandıkları mesleğe göre seçmeleri gerektiğini söyledi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 bin öğretmen atamasının hangi tarihte olacağına dair kesin bir takvimin olmadığını söyledi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın Geleceğin Türkiyesi için Güçlü Nesiller Yetiştirme Projesi 100/2000 YÖK Doktora Burs Programı'nın kapsamı genişledi.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavına 2 bin 882 aday başvurdu. Öğrenciler sınav merkezi önünde izdiham oluşturdu.
Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi, ÖSYM tarafından açıklanan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) raporuna göre, Türkiye’deki en başarılı 10 üniversite arasında yer almayı başardı.
Üniversite adaylarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercih işlemleri bugün saat 23.59'da tamamlanacak.
Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı Kirkilli Mahallesinde bulunan Kirkilli Ortaokulu Müdürü Fatih Tümen, görev yaptığı okul binasını eğitim öğretim dönemi öncesi tek başına boyuyor.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sözleşmeli öğretmenlik sonuçlarını 17 Ağustos Cuma günü açıklayacağını duyurdu.
Öncelikli alan araştırma görevlilerinin, 2018-2019 eğitim öğretim yılı güz dönemi lisansüstü eğitim programları tercih sonuçları YÖK tarafından duyuruldu.
sonuçlar 20 - 40 of 14716