Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Armağan
Adam 3 yaşındaki kızını, gayet pahalı bir hediyelik kaplama kağıdını ziyan ettiği için azarlamıştı. Küçük kız koskoca bir paket altın yaldızlı kağıdı bir kutuyu eğri büğrü sarmak için kullanmıştı. Yılbaşı sabahı küçük kızı paketi getirip,
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Faik Ali Ortaokulu'nun müdürü İbrahim Halil Yuvanç, son üç yılda gerçekleştirdiği çalışmalarla okulun başarı oranını artırdı.
TBMM Genel Kurulunda, 4'ü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını öngören kanun tasarısı kabul edilerek yasalaştı.
Harran Üniversitesi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörden temizlediği Suriye'nin El-Bab ve Cerablus kentlerinde, öğrencilerin yüksek öğrenim görmeleri için Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) yaptı.
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi, Avrupa Günü kapsamında ilçe ve köylerden gelen çocukları sinemayla buluşturdu.
İstanbul'daki 96 liseden 5 bin öğrenci arasında düzenlenen Osmanlıca yarışmasını Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kazandı.
Resmi kayıtlara göre disleksi tanısı konmuş 41 bin 600 çocuk var ama kayıt dışı sayılarla Türkiye'deki disleksili çocuk sayısı 120 binin üzerinde.
Trabzon'da işitme engellilere yönelik açılan kursta 15 engelli, işaret diliyle hem Kur'an-ı Kerim okumayı öğreniyor hem de temel din bilgisi eğitimi alıyor.
Tokat'ta okuma-yazma seferberliği kampanyası katılan 82 yaşındaki 3 çocuk babası Ali Aydın, katılım belgesi aldı.
Muş Alparslan Üniversitesi, 3'üncü sınıf öğrencisi Rabia Erkayıran, topluma hizmet dersi kapsamında devletten aldığı bursla köy okuluna kütüphane kurdu.
Türk Telekom, 24 il 34 farklı noktada gerçekleştireceği 'teknoloji seferberliği'ne Bursa’da devam edecek.
KPSS lisans düzeyi başvuruları bugünden itibaren 21 Mayıs'a kadar alınacak.
Afyonkarahisar'da ortaokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan 'Aileler Yarışıyor' projesiyle kitap okuyan veliler ve çocukları, sınava girdiler.
YÖK, henüz öğrencisi olmayan Fransız Dili ve Edebiyatı ile Fransızca Öğretmenliği bölümlerine, yeni bir karar alınıncaya kadar öğrenci yerleştirilmemesine karar vermişti.
ÖSYM Başkanı Prof. Dr.Mahmut Özer, "Sınav başvuru ücretlerinde 2017 yılına göre bir değişiklik yapmadık" dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile lisansüstü eğitim almak için yurt dışında dil kursuna katılmaya hak kazanan öğrencilerin tercih işlemleri başladı.
Sinop'ta, anaokulu öğretmeni Bedia Kiren, köyde ana sınıfı kurarak, okul öncesi eğitim almayan köy çocuklarına gönüllü öğretmenlik yapıyor.
Yükseköğretim Kurulunca, yeni kurulacak üniversitelere geçen öğrencilerin, istemeleri halinde halen öğrenim gördüğü üniversitenin diplomasını alabileceği belirtildi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yurt dışındaki Türkoloji bölümlerine ilgiyi artırmak amacıyla yeni bir burs programı uygulamaya koydu.
Zonguldak'ta üç kız kardeş, okuma yazma seferberliği kapsamında kursa katılarak, okuma yazma öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.
Hatay'da bir ortaokulda öğrencilerin sorumluluk duygularını artırmak ve kendi zamanlarını yönetebilmesini sağlamak amacıyla zil uygulaması kaldırıldı.
sonuçlar 20 - 40 of 14194