Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Fark Eder mi?
Zamanın birinde iki kasaba bir yarışa girerler. İki kasaba halkı karşı tarafa kendi ülkelerinin ne kadar zengin olduğunu göstermek isterler. Etkileyici bir şey olması için kasabanın ortasına büyük bir havuz yaptırırlar. Daha da ihtişamlı olsun, zeng
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında yüzde 82,27 doluluk sağlandı, yurtlara yerleştirilen öğrenci sayısı 241 bin 841'i buldu .
Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu QS finans, yönetim, pazarlama, MBA ve işletme analitiği gibi beş yüksek lisans programında yükseköğretim kurumlarını değerlendirdi.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi kayıtları bugün sona eriyor.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), mühendislikle ilgili meslek odalarına başvurularda e-imzalı mezuniyet belgelerinin, aslı gibi olduğuna ve ıslak imzalı olanların yerine geçeceğine dair karar aldı.
Okulların açılması ile birlikte öğrenciler yoğun bir tempoya girerken uzmanlar uykunun eğitim hayatındaki önemine dikkat çekti.
KPSS Ortaöğretim Sınava giren adaylar didik didik aranarak içeriye alındı. Geç kaldıkları için sınava alınmayanların memurluk hayalleri 1 dakikada bitti.
Britisch Council’in verilerine göre, Türkiye’den İngiltere’ye eğitim ve göçmenlik başvuruları yüzde 20 artış gösterdi.
Kütahya’nın Simav ilçesinde ilk kez yapılan ortaöğretim düzeyi Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) bin 697 kişi katıldı.

KPSS başladı

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sınavı saat 10:00'da başladı.
Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) başvuruları 11 Ekim Perşembe gününe kadar alınacak.
Çorum'da sınava başka bir yerde giren eşini yetiştiren Murat Emecen, yaşadığı zaman kaybı nedeniyle sınava alınmadı.
Yemenli 200 öğrenci Türkiye'de lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim alabilecek.
Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı kararıyla Marmara Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Fransa'nın Strazburg şehrinde İlahiyat Fakültesi kurulmasına karar verildi.
Van'ın İpekyolu Belediyesince hayata geçirilen proje kapsamında öğrenciler, kitapçıktaki tarihi ve turistik değerlerin resimlerini boyayarak yaşadıkları kenti daha fazla tanıma imkanı buluyor.
HAKKARİ'de, ortaöğretim mezunu adayların girdiği 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) 3 dakika geç kalan 3 genç kız, içeri alınmayınca gözyaşı döküp, okulun kapısını yumrukladı.
Yabancı Dil Sınavı (YDS) başvuruları 10 Ekim Çarşamba gününe kadar devam edecek.
Cumhurbaşkanı kararıyla, devlet ve vakıf üniversiteleri ile yüksek teknoloji enstitülerine rektör adayı olmak isteyenlerin başvurularıyla ilgili usul ve esaslar düzenledi.
Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda özellikle çocukların bilgisayar, tablet gibi aletlerle erken tanışması ve sık kullanması anne, baba ve öğretmenleri zaman zaman tedbir almaya sevk ediyor.
Türkiye'nin tek seferde yapılan en büyük yurt projesi olduğu belirtilen 10 bin kişilik Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu'na alımlar başlayacak.
Mesleki eğitim merkezlerindeki 22 dal programıyla ilgili bu ayın sonuna kadar güncelleme yapılması kararlaştırıldı.
sonuçlar 1 - 20 of 14883