Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Fark Eder mi?
Zamanın birinde iki kasaba bir yarışa girerler. İki kasaba halkı karşı tarafa kendi ülkelerinin ne kadar zengin olduğunu göstermek isterler. Etkileyici bir şey olması için kasabanın ortasına büyük bir havuz yaptırırlar. Daha da ihtişamlı olsun, zeng
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), için geç başvuruları bugün gerçekleştirilecek.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), yerleştirme sonuçlarından sonra yurtlara kayıt dönemi 3 Eylül'de yapılacak.
Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, üniversite tercihinde yapacak adaylara tavsiyelerde bulunarak, "Yeteneklerinize, zaaflarınıza, eksikliklerinize ve hedeflerinize göre tercih yapın." dedi.
Lise tercihlerinde başlayan nakil süreciyle ilgili konuşan Psikolojik Danışman Nazik Kösegil, "Aslında yapılan değişikliklerin ilk tercihte yapılması gerekiyordu." dedi.
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Nijerya'nın başkenti Abuja'da düzenlenen üniversite mülakatlarında 70 aday, Türkiye'de üniversite okuma fırsatı elde edecek.
İngilizce günümüzde önemli bir dil. Aileler çocuklarının iyi derecede İngilizce öğrenebilmesi için okul öncesinden eğitim aldırmaya başlıyor.
Bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler, yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi tercihlerini bugün saat 17.00'ye kadar yapabilecek.
Milli Eğitim Bakanlığı, okul yöneticilerinin işletme ve iktisat mezunları arasından seçileceği ve okul müdürlerinin tamamının değiştirileceği iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirdi.
İzmir'de 50 ilkokul öğrencisi, yaz tatilinde öğretmenleriyle yaptıkları mühendislik tasarımlarını sergiledi.
Türkiye’ye sığınan Suriyeli çocukların topluma entegre olabilmelerini kolaylaştırmak ve Türkçelerini geliştirmek amacıyla dil etkinliği düzenliyor.
ÖSYM'nin yayınladığı tercih kılavuzuna göz attıktan sonra YÖK Atlas’ta ister üniversite, isterseniz de programa göre arama yapabilirsiniz.
Eğitim Uzmanı Elçin Tün, ailelerin çocuklarını yanlış tercihlere yönlendirmesinden sakınmaları gerektiğini belirtti.
Aralarında İstanbul Üniversitesi’nden ayrılarak kurulan İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’nın da bulunduğu toplam dokuz üniversiteye 170 akademik personel alınacak.
Tokyo Tıp Fakültesi, kadın doktor adaylarının sınav sonuçlarını değiştirildiğini kabul etti. Fakülte daha az kadın kabul etmek için sınav sonuçlarını değiştirmekle suçlanmıştı.
Türkiye’de atama bekleyen Almanca öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığından, Almanca’nın ortaokullarda ikinci zorunlu yabancı dil olmasını talep ediyor.
Liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrencilerin nakil tercih sonuçları 13 Ağustos Pazartesi günü duyurulacak.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 100/2000 Projesi- Doktora Burs Programının 4. çağrı döneminde desteklenen üniversiteler ve alanlarını açıkladı.
Üniversite tercihi için öğrencilere tavsiyelerde bulunan Dr. Mustafa Aydın, "Adaylar seçim yaparken ölü değil, yaşayan mesleği seçsin" dedi.
İzmir'in Tire ilçesinde eğitim gören otizmli öğrenci Ege Akdeniz, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'ndaki (YKS) başarısıyla dikkat çekti.
Son yıllarda Türkiye'deki sağlık sektörünün hızlı bir değişim ve büyüme süreci içinde olması, öğrencileri bu alana yöneltiyor.
sonuçlar 1 - 20 of 14716