Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Kendime söz veriyorum
Aklımın dinginliğini hiçbir şeyin bozmasına izin vermeyecek kadar güçlü olmaya... Karşılaştığım herkesle sağlık, mutluluk ve başarıdan söz etmeye... Tüm arkadaşlarımın kendilerini değerli hissetmelerini sağlamaya... Her şeyin aydınlık yüzüne bakmaya ve iyimserliğimin gerçeğe dönüşmesine çabalamaya....
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavı'nın içinde bulunduğumuz 2018 yılında 81 ilde yapılacağını açıkladı.
İngiltere'nin en köklü dünyanın da en iyi üniversitelerinden olan Oxford, 2017 yılında erkekten çok kadın öğrenci kabul ederek tarihinde bir ilki gerçekleştirdi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmen alımına ilave 5 bin ilave öğretmen ataması daha yapılacağını söyledi.
Türk Hava Yolları, "II. Pilot Aday Adayı" eğitim programı kapsamında yetiştirilmek üzere pilot adayları arıyor.
Bir öğretmen derse geç kalan öğrencisinden rapor istedi. Doktor ise öğretmene müthiş bir cevap verdi.
Özel okullarda çalışan ve sözleşmelerinde veya mevzuatta belirtilen şekliyle özlük haklarını alamayan öğretmenler için özel okullara idari para cezası uygulamak için hazırlıklara başlandı.
Bahçeşehir Koleji'nin 2017-2018 eğitim öğretim yılında Bornova Çiçekli'de açacağı içinde İzmir’in tek Fen ve Teknoloji Lisesi'ni de bulunduracak 50'nci Yıl Kampüsü’nün tanıtım toplantısı yapıldı.
Yeni doğum yapan ve ücretli izine ayrılan eğitimli annelerin çocuklarıyla daha fazla zaman geçirmesi çocuğun gelecekteki başarı oranını yükseltiyor.
Bursa’da, meslek lisesinin matbaacılık bölümünde okuyan öğrenciler, hem meslek sahibi oluyor, hem de ürettikleri ürünleri satıp para kazanıyor.
Kilis’te güvenlik nedeniyle bir hafta ertelenen eğitim öğretim yeniden başladı.
Türkiye'nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları, Airbus ve İbn Haldun Üniversitesiyle birlikte "Hava Taşımacılığı Yönetim Yüksek Lisans Programı" için imzayı attı.

Diyarbakır'da 35 öğrenci ile açılan, üstün zekalı ve yetenekli çocukların özel eğitim aldığı BİLSEM'in öğrenci sayısı 5 yılda 305'e yükseldi.
Belçika'da iki üniversitenin yaptığı araştırmaya göre, akıllı telefon bağımlılığı öğrencilerin akademik başarısını düşürüyor.
Iğdır Şehit Öğretmen Şevki Akgün Okulu'nda görev yapan öğretmenler, öğrencileri için sığınakta oyun parkı oluşturdu.
Dumlupınar Üniversitesi'nde mezun olan 50 yaş üstü 67 öğrenci, cübbe giyerek kep attı.
Okul servisi kullanan sürücülere getirilen kurallar arasında "temiz ve saygılı olmak, öğrencileri taciz etmemek" de var.
Liselere geçiş sınavının tarihi belli oldu.
Bingöl Solhan'da eğitim gören öğrenciler, öğretmenleri Merve Gür sayesinde ilk defa tiyatro izledi.
sonuçlar 1 - 20 of 14194