Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Öğrenmenin Maliyeti
Öğrenmenin maliyeti vardır: Önceden öğrenenler indirimli fiyattan öğrenirler. Otoriteden öğrenenler, özgürlük bedeliyle öğrenirler. Deneyerek öğrenenler, etiket fiyatından öğrenirler. Hayattan öğrenenler, gecikme zammıyla öğrenirler. Hayattan
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

Yeni eğitim yılında tüm okullarda farklı spor dallarında kulüpler kurulacak, il ve ilçeler arası ligler oluşturulacak.
Bursa’da bulunan adalet lisesinde bulunan duruşma salonunda öğrenciler suçluları yargılayıp cezaevine gönderiyor. Öğrenciler gerçeği aratmayan mahkeme salonlarında mesleklerin inceliklerini öğreniyor.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Eğitim, bir grup hizip ya da parti ödevi değil. Eğitim bir millet, ülke ödevi. Bir mutabakat istiyor eğitim" dedi.
Avrupa'da iş birliği yaptığı okullardaki çocuklarla öğrencilerini sınıfta canlı yayınla sohbet ettirip kültür alışverişi yapmalarına olanak sağlayan öğretmenin sayesinde İngilizce öğrenmek daha kolay.
Çiğli'de anaokuluna giden 2 yaşındaki çocuklarının darp edildiğini iddia eden aile, okul kurucusu ve öğretmen hakkında şikayetçi oldu.
Çekya ve Slovakya'da düzenlenen 50. Uluslararası Kimya Olimpiyatları'nda bronz madalya kazanan 12. sınıf öğrencisi Yuşa Can Dinç, gelecek yılki olimpiyatlarda altın madalya kazanmayı hedefliyor.
Erasmus programı kapsamında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğrenim gören yabancı uyruklu 35 öğrenci, ebru sanatı eğitimi aldı
Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde meslek lisesi iç mekan tasarım bölümü öğrencileri, Meslek Liseleri Hayata Dokunuyor Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi arkadaşlarının evindeki eksikleri gideriyor.
Milli Eğitim Bakanlığınca sözleşmeli ve kadrolu aday öğretmenler için düzenlenen Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) 9 Aralık 2018'de 81 il merkezinde tek oturumda yapılacak.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Dr. Nilgün Açık Önkaş'ın doçentlik unvanı, 'evrakta sahtecilik' gerekçesiyle iptal edildi.
Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Başkanı Atıf Tokar, "Disleksi zihinsel bir yetersizlik değildir. Ancak erken dönemlerde sağlanacak eğitim desteği son derece önemlidir" dedi.
İzmir Bornova Hasan Tahsin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nde 6 yıl özel eğitim alan, yüzde 70 zihinsel engelli Ömer Faruk Yazgan, EKPSS ile özel güvenlik görevlisi oldu.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "TSE ile okullara standart getireceğiz. Okulların tehlike ve risk analizleri çıkartılacak, sağlık ve güvenlik açısından uygun hale getirilecek" dedi.
Kocaeli'nin Gebze ilçesi Kadıllı Mahallesi'nde bulunan Kadıllı İlkokulu'nun tek öğretmeni, 5 gün sürecek seminere katılınca, öğrenim gören 7 öğrenciye izin verildi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Özel Öğretime Teşvik Uygulaması'nın kademeli olarak kaldırılacağını duyurdu.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce günümüzde yerini bilgisayar oyunlarına bırakan ebelem gübelem, dokuz kiremit, sandık saydık ve tikoça gibi geleneksel oyunların yaşatılması için çalışma başladı.
Sağlık Bakanlığı, okullarda tuzu ve yağı azaltılmış yemeklerden sonra bir adım daha atarak, brokolili hamburger ve ıspanaklı pizza gibi çocuklara sebzeyi sevdirecek öğünlere yer verme kararı aldı.
Kahramanmaraş'ta bir ilkokul, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katıldığı bir programda dile getirdiği "gözetimsiz sınav" uygulamasını hayata geçirdi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un özel teşvik programını kaldıracağını söylemesinin ardından, özel okul teşviklerinde sistem nasıl işliyor sorusunu doğurdu.
Bu yıl Dünyanın En İyi 10 Öğretmeninden Biri seçilen Ayvacık Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş, "Bir çocuk için hayallerinin ve oyunlarının çok önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.
sonuçlar 1 - 20 of 15212