Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Hayata sıfırın altından başlayanlar
Abraham Lincoln, Alfred Nobel, Enzo Ferrari, Konfüçyüs, Stephen Havvking ve Walt Disney... İsimlerini bütün dünya biliyor, hayatlarına herkes imreniyor. Çünkü onlar zirveye ulaşmış isimler. Ama en tepelere tırmanan yol, her zaman pürüzsüz değil...
Devamı »

"Rehberlik Sitesi" Yazarın Son Yazıları

Araştırma Görevlileri için Yurt Dışı Araştırma Bursları (YÖK YUDAB) programına başvurular, 31 Temmuz’a kadar devam ediyor.
Doç. Dr. özalp Ekinci, "Başarısız karne getiren çocuklara eleştirel, kırıcı ve kişiliği zedeleyici ifadeler kullanılmamalıdır" dedi.
Üniversitelerde bilimsel araştırma projelerinde görevlendirilecek yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs verilecek.
İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci "23 tanesi yatırım programımızdan olmak üzere 41 okulumuz eylül ayında bitmiş olacak" dedi.
Açıköğretim Fakültesi (AÖF), bahar dönemi final sınavının sonuçları adaylara duyuruldu.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, tatil dönemlerinde çocukların interneti bilinçli ve güvenli bir şeklide kullanmaları çin ailelere önerilerde bulundu.

ÖSYM'de KPSS ÖABT değerlendirme raporu ve sınava yönelik yapılabilecek iyileştirmeler konusu ele alındı.
YÖK tarafından yurt içindeki devlet üniversitelerinde 100 öncelikli alanda burs verilmesini kapsayan 100/2000 YÖK Doktora Burs Programı için üniversiteler 6 Temmuz'a kadar başvurabilecek.
Yunus Emre Enstitüsü'nün 16 Temmuz-12 Ağustos tarihlerinde gerçekleştireceği programa 100 bin başvuru yapıldı.
Ordu'da 44 yaşındaki mahalle muhtarı Merve Nuray Karakaya ile 26 yaşındaki oğlu İhsan Karakaya, birlikte mezun olma sevinci yaşadılar.
Antalya’nın Aksu ilçesindeki Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrencileri, karnelerini okulun bahçesinde bulunan Boeing 737-400 tipi yolcu uçağının içinde aldı.
İzmir'de Ticaret Borsası İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileriyle aynı sınıfı paylaşan ve hikayesiyle Türkiye’nin gündemine oturan Tombi isimli kedi de karnesini aldı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, mezun olduğu Adana Gazi Ortaokulu'nda öğrencilere karne verdi
Tunceli'de PKK'lı teröristlerce katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın öğrencileri karnelerini aldı.
Üniversite öğrenciliğine geri dönüşe yönelik affın şartları açıklandı. YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, terörle bağlantısı olanlar hariç, tüm eğitim düzeylerinde herkes öğrenciliğe geri dönebilecek.
Hakkari Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan karne şenliğine çocuklar büyük ilgi gösterdi.
2018-KPSS lisans konulara açıklık getirmek amacıyla sıkça sorulan 32 soru ve cevabı yayınlandı.
Kamu Denetçiliği Kurumu, dostane çözüm yolu kapsamında yaptığı görüşmeler sonrasında bir üniversite öğrencisi, daha önce aldığı derslerden muaf tutuldu.
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, 50 okulda 258 öğretmen ve 1.400 öğrencinin katılımıyla uygulanan Harezmi Eğitim Modeli'nin kapanışında öğrencilerin çalışmaları sergilendi.
sonuçlar 1 - 20 of 14194