TSK Ortaöğretim Okulları Yönetmeliği'nin 12. maddesi gereğince, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Askerî Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda öğrenim görmek isteyen adayları seçmek amacıyla bir sınav yapılacaktır. Genelkurmay Başkanlığı ile T.C. Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) arasında 11.12.2009 tarihinde imzalanan Protokol uyarınca TSK Askerî Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavının 1. aşamasını oluşturan Yazılı Sınav, ÖSYM tarafından yapılacak ve değerlendirilecektir. Bu kılavuz Yazılı Sınavla ilgili başvurma, sınav ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi esaslarını kapsamaktadır.
BAŞVURMA SÜRESI                                        : 22 Şubat - 19 Mart 2010
SINAV TARIHI VE SAATI                                     : 2 Mayıs 2010, 09.30
BAŞVURU HIZMETI ÜCRETI                             : 3,00 TL
SINAV ÜCRETI                                                  : 40,00 TL
YENI ŞIFRE EDINME ÜCRETI                            :2,00 TL
DIKKAT: Bu kılavuzda yer alan bütün ücretlere KDV dahildir. Başvurusunu yapmayan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran, aynı işlem için birden fazla ödeme yapan adayların ödedikleri ücretler geri verilmez.
Bu kılavuzda yer alan ücretlerin dışında başvuru merkezlerine ve bankalara, başka bir ad altında, herhangi bir ücret ödenmeyecektir.