Çok Okunanlar

Günün Hikayesi

Önyargı
Dr.Paul Ruskin, öğrencilerine yaşlanmanın psikolojik belirtilerini öğretirken onlara şu olayı okur: "Hasta ne konuşuyor, ne de söylenenleri anlıyor. Bazen saatlerce anlaşılmaz şeyler geveliyor.
Devamı »

Sınav Tarihleri

Sınav Kalan Gün
LGS 6 gün

Hakkımda

 Tokat’ta doğdu. İlköğrenimini memleketinde 100. Yıl İlköğretim okulunda, orta öğrenimini Atatürk Ortaokulunda, lise öğrenimini ise Ticaret Meslek Lisesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünde yaptı. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra çalışma hayatına atıldı. 

1997-2002 yılları arasında Özel Bir Dershanede Rehberlik Uzmanı, 2002-2006 yılları arasında Özel Bir Dershanede Rehberlik Servisi Başkanı olarak çalıştı. 2006-2010 yılları arasında Öncü Eğitim Kurumlarında Koordinatör Rehber Öğretmen olarak çalıştı. 2010 Temmuz ayından itiraben Doğa Okulları Ar-Ge Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Halen Doğa Okulları'nda Akademik Koordinatör olarak görevini sürdürmektedir. Çalıştığı kurumda ve çeşitli okullarda öğrenimine devam eden öğrencilere ve öğrenci velilerine birçok seminer düzenledi. Çalışma hayatının yanı sıra çeşitli dergilerde ve gazetelerde makaleleri yayınlandı. Hafta içi her gün yayınlanan “Not Defteri” adlı Radyodaki eğitim programına 01.03.2004 –18.06.2004 tarihleri arasında uzman konuk olarak katıldı. 8 Nisan 2007-8 Ekim 2008 tarihleri arasında www.webhaber.com  haber sitesinde, 8 Ekim 2008 - 25 Aralık 2009 tarihleri arasında da www.sonsayfa.com adlı haber sitesinde köşe yazarlığı yaptı.

Evli ve üç çocuk babası olan yazarın gençlere okul, sınav ve hayat başarılarını artırmaları için "Başarının Yol Haritası", anne-babalara, çocukların ergenlik dönemini anlatan "Çocuğumu Gençliğe ve Hayata Hazırlıyorum" , okula giden çocukların eğitimi ve okul sorunlarının ele alındığı "Okula Giden Çocukların Eğitimi" , çocukların öz güven gelişimini sağlama ve karakter eğitimi vermenin yollarının anlatıldığı "Çocukta Öz Güven Gelişimi ve Karakter Eğitimi"  ve çocukların ve gençlerin bilgisayarın ve internetin yanlış kullanılmasından dolayı oluşabilecek zararlardan korunmasına yönelik "Eyvah! Çocuğum Bilgisayar Kullanıyor" adlı eserleri bulunmaktadır.  KPSS kitapları yazmaya başlayan yazar Testgrup (Birey Eğitim) yayınlarının KPSS kitaplarının editörlüğünü ve yazarlığını üstlendi.

Halen yeni kitap çalışmaları devam etmektedir.

 

 

 Verdiğim Seminerler ve Eğitimler:

 • YGS/LYS Sistemi ve Hazırlanma Teknikleri

 • TEOG Sistemi ve Hazırlanma Teknikleri

 • Etkili Ders Çalışma Teknikleri

 • Başarıya Doğru (YGS/LYS ve SBS’ye hazırlanan öğrenciler için)

 • Test Çözme Teknikleri ve YGS-LYS/SBS Sorularının Özellikleri

 • Tercih Teknikleri

 • Aile İçi İletişim ve Empati

 • Ergenlik Dönemi ve Sorunları

 • Çocuğun Okul ve Sınav Başarısını Artırmanın Yolları

 • Çocukta Özgüven Gelişimi ve Karakter Eğitimi

 • Çocukları ve Gençleri Bilgisayarın ve İnternetin Tehlikelerinden Koruma Yolları