Kolejin Bahçeşehir Kampüsü’nde düzenlenen etkinliğe, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut ve kolej bünyesinde görevli birçok öğretmen katıldı. Rektör Erkut yaptığı renkli sunumla kendi geliştirdiği öğretim tekniklerini kolej öğretmenlerine anlattı.

Doğa Koleji’nin, Turkcell ve İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle; 21 projenin ve 8 çalıştayın gerçekleştirildiği 3. Yeni Nesil Eğitim Konferansı “Eğitimde Değişim Hareketi” başladı. Bu sabah gerçekleşen platformda, katılımcı öğretmenlere, kalıplara ve geleneksel eğitim ortamlarına bağlı kalmadan, hayallerini sınırlandırmadan hazırladıkları projeleri paylaşabilme ve kendilerini ifade edebilme yöntemleri anlatıldı.

“REKTÖR DEĞİL ÖĞRETMENİM”
Düzenlenen etkinlikte konuşan Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut, Eğitimde Değişim Hareketi’ni sonuna kadar desteklediğini belirterek, bu kapsamda platformda yaptığı sunum ile kariyer geçmişini ve misyonunu eğitimcilerle paylaştı. Konuşmasında kendi geliştirdiği yeni eğitim tekniklerini de anlatan Erkut, “Konuşmamım başında ne profesör ne de rektör unvanımı kullanmadım, ben kendimi halen bir öğretmen olarak görüyorum” diyerek öğretime verdiği önemi ön plana çıkardı.
Eğitim – öğretim hayatının başından bu yana teknolojiyi sonuna kadar kullandığını belirten Erkut, “Teknoloji ve oyun ile eğitim çok önemli, öğrencilerin oynarken aynı zamanda öğrenmesini de sağlamak gerekir” sözleri ile ezberci eğitimin dışına çıkılması gerektiğini vurguladı.
Erkut, sosyal medya üzerinden eğitimin önemine dikkat çekerek bu sayede paylaşılan bilgilerin daha çabuk yaygınlaştığını ve daha fazla kanala ulaştığını dile getirerek, günümüzde öğrenciler neredeyse oraya gitmek gerektiğini ifade etti.

“YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM”
Doğa Kolejinin düzenlediği konferansta proje yönetici olarak konuşma yapan Adem Durmuş’ta eğitimde yeniliğin önemini vurgulamak için Mevlana’nın sözlerinden olan ‘dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni bir şey söylemek lazım’ lafını kullandı.

Türkiye’nin çeşitli noktalarından gelen katılımcılar açılış sunumlarının ardından bölümlere ayrılarak proje ve çalıştaylara katıldı.